Jubileuszowe Święto Niepodległości w Łańcucie

     Podobnie jak w całym kraju również w Łańcucie odbyły się dzisiaj uroczystości związane z jubileuszem 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Reklama

     O godz. 10.30 z placu Sobieskiego przy dźwiękach orkiestry dętej wyruszyły delegacje szkół, organizacji społecznych i młodzieżowych  z pocztami sztandarowymi do kościoła Farnego. Tutaj przed tablicami pamiątkowymi wmurowanymi w południową elewację świątyni, złożone zostały wiązanki kwiatów.

     Uczestnicy uroczystości jubileuszowych wzięli następnie udział w mszy świętej za poległych w obronie Ojczyzny, której  przewodniczył ks. proboszcz Tadeusz Kocór. W wygłoszonej homilii mówił o wielkim znaczeniu tego doniosłego jubileuszu dla każdego miłującego swoją Ojczyznę Polaka. Odśpiewano hymn narodowy i pieśń „Boże coś Polskę”.

     Po zakończonej liturgii na skwerze przed budynkiem dawnego Kasyna Urzędniczego , gdzie przed rokiem odsłonięto rzeźbę przedstawiającą popiersie marszałka Józefa Piłsudskiego, złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze.

     Tak jak w minionym roku w auli II Liceum Ogólnokształcącego śpiewano pieśni patriotyczne, a w Filii MDK na Podzwierzyńcu odbył się koncert pt. „Obdarowani Polską – 100 lat Niepodległości.

(A.K.)

Fot. Adam Kunysz

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz