Radiowa “Jedynka” w Łańcuie

     Turyści odwiedzający dzisiaj Muzeum-Zamek w Łańcucie mieli okazję przyjrzeć się z bliska „radiowej kuchni”, bo oto przed wejściem do pałacu zaparkował wóz satelitarny Polskiego Radia, z którego na żywo popłynęła audycja zatytułowana „Jedyne takie miejsce”.

Reklama

     W zaimprowizowanym studiu radiowym w zamkowej Sieni redaktor Marta Junuszewska wraz ze swoimi gośćmi przybliżyła słuchaczom historię miasta i znajdującego się w nim zabytkowego kompleksu muzealnego.

     A gośćmi trzygodzinnego programu przeplatanego muzyką byli: dyrektor  Wit Karol Wojtowicz oraz pracownicy Muzeum, którzy opowiedzieli o poszczególnych ekspozycjach magnackiej rezydencji, zwyczajach jakie tutaj panowały za czasów jej dawnych właścicieli – Lubomirskich i Potockich, a także o tym jak dzięki pozyskanym funduszom przywracana jest dawna świetność tego unikalnego zabytku.

     W programie wzięli także udział – znany łańcucki płatnerz Krzysztof Panas, jeden z czterech w Europie, który kuje słynne miecze samurajskie oraz Adam Opałka, kierownik artystyczny Miejskiego Domu Kultury.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz