Kolejny sukces łańcuckich sztangistów

   W dniach 8-9 grudnia br., w obiektach sportowych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski  w Trójboju Siłowym  i Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc (w sprzęcie) – Eliminacje do Mistrzostw Świata Tokyo-Japonia 2019.  Tym razem w zawodach Pucharu Polski nasz region i  Łańcut promowało trzech zawodników. Skromni, pełni energii, uporu i sportowej pasji. Tacy są zawodnicy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ZIELONI Łańcut.

Reklama

   Trenują w każdej wolnej chwili a jeśli czas na to pozwala codziennie, godząc z powodzeniem obowiązki szkolne i inne, z pasją sportową jaką jest uprawianie trójboju  siłowego – konkurencja wyciskanie sztangi leżąc.

   Startujący w zawodach walczyli o medale w grupach wiekowych i kategoriach wagowych  ustalonych przez Światową Federację Sportów Siłowych (IPF).  Na wynik końcowy składa się najlepszy wynik osiągnięty w trzech podejściach. Rywalizacja sportowa  toczyła się również o miejsce w Kadrze Narodowej Polski i o wyjazd na Mistrzostwa Świata w 2019 roku do Tokyo.

   Tradycyjnie wychowankowie trenera Adama Bieleckiego  nie zawiedli oczekiwań i godnie promowali w stolicy nasz region i Łańcut. Tym razem udało się zdobyć trzy medale – dwa złote i jeden srebrny.

Oto osiągnięte rezultaty:

    1.Marta Sroczyk – wywalczyła dwa złote medale w grupie wiekowej juniorek do lat 23 i  w swojej kategorii wagowej do 52kg w grupie wiekowej seniorek. Osiągnięty wynik 107.5kg czyli 135,42 pkt Wilksa uplasował zawodniczkę na trzecim miejscu w kategorii OPEN seniorek. Tym startem Marta kończy pasmo sukcesów osiąganych w kraju i podczas startów w Mistrzostwach Świata grupie juniorek do lat 23. Od 2019 roku będzie startować już jako seniorka. Sporty siłowe uprawia już osiem lat. Jest absolwentką ZST w Łańcucie.

     2. Andrzej Paszko – zdobył srebrny medal w kategorii wagowej do 74kg w grupie wiekowej seniorów wynikiem 205kg. Sporty siłowe uprawia już dziewiąty rok. Jeabsolwentem ZST w Łańcucie.

     3. Aleksandra Trojnar – mimo iż poprawiła swój rekord życiowy o 7.5kg ukończyła zawody na IV miejscu. Wiekowo jest juniorką do lat 20, a startowała z juniorkami do lat 23.  Osiągnięty wynik 95kg. Jest uczennicą ZST w Łańcucie. Sporty siłowe trenuje czwarty rok.

Za okazane zrozumienie i wspieranie działalności sportowej klubu serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się do tego, że możemy się cieszyć z sukcesów uzdolnionej sportowo naszej młodzieży.

Adam Bielecki

                                                                                                                

                                                                                                                              

 

Post Author: Adam Kunysz