Blisko 2 mln zł na rozbudowę drogi „Ziajówka” w Wysokiej

     Ponad 1,5 km nowego asfaltu i chodnika, zatoka postojowa i zatoka autobusowa, poszerzony pas drogowy oraz przebudowane skrzyżowanie z drogą powiatową – tak będzie wyglądać rozbudowana droga gminna „Wysoka-Wysoka za rzeką” w Wysokiej tzw. „Ziajówka”.

Reklama

     Gmina Łańcut znalazła się na 17 miejscu (spośród 68 gmin) ostatecznej listy rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, która ukazała się kilka dni temu. Gmina Łańcut wnioskowała o przyznanie środków w kwocie 1 996 202 zł. Czekamy teraz na zatwierdzenie listy w Ministerstwie Infrastruktury i podpisanie umowy o dofinansowanie.

     W tym roku wybudowane zostało już oświetlenie drogowe (z energooszczędnymi lampami LED). Po wykonaniu inwestycji znacząco poprawi się komfort i przede wszystkim bezpieczeństwo poruszania się  nie tylko kierowców ale i pieszych. Wąskie i niebezpieczne łuki zostaną poszerzone i odpowiednio wyprofilowane, a chodnik będzie dużym ułatwieniem dla poruszających się tamtędy mieszkańców.

     – Wniosek o dotację został opracowany i złożony przez samorząd poprzedniej kadencji. Naszym zadaniem jest  zabezpieczenie w budżecie na 2019 r. środków na wkład własny, wybór wykonawcy i nadzór nad realizacją inwestycji. Rozbudowa drogi w Wysokiej będzie jedną z najważniejszych inwestycji drogowych planowanych do realizacji w 2019 r. – stwierdza wójt Jakub Czarnota.

Urząd Gminy Łańcut

Referat Pozyskiwania Środków Pomocowych i Promocji

Post Author: Adam Kunysz