Poznawali „telewizyjną kuchnię”

     Tegoroczne zimowe ferie  dla młodzieży z Podkarpacia dobiegają końca. Mimo, że pogoda przez większość dni przypominała raczej wiosnę niż zimę, młodzież nie mogła narzekać na nudę. Ci którym nie udało się wyjechać w góry, bo tylko tam można było skorzystać z uroków zimy, mieli okazję skorzystać z bogatej oferty spędzania wolnego czasu, przygotowanej przez biblioteki, szkoły i domy kultury.

Reklama

     Tak właśnie było w Łańcucie, gdzie niemal codzienne młodzież mogła przyjść do Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Domu Kultury czy jego Filii i tam przyjemnie spędzić kilka godzin z rówieśnikami. Dla tych, którzy mają zainteresowania dziennikarskie, Telewizja Łańcut działająca przy MDK zorganizowała dwudniowe warsztaty telewizyjne.

     – Zainteresowanie naszą propozycją było duże – mówi Sylwia Markowicz – dziennikarka i prezenterka TV Łańcut. – W zajęciach uczestniczyło ponad czterdzieści osób. Pokazaliśmy sprzęt jakim dysponujemy i jak się nim posługujemy na co dzień, podczas przygotowywania materiałów do kolejnych wydań naszych „Wydarzeń”, czyli cotygodniowego magazynu informacyjnego. Nasi operatorzy – Kinga Kuźniar i Piotr Dubiel udostępnili młodym kamerę i studio, by spróbowali swych sił jako dziennikarze, operatorzy i prezenterzy, prowadząc ze sobą krótkie wywiady na dowolne tematy.

     Dziennikarskie poczynania młodzieży będzie można obejrzeć w jednym z najbliższych wydań „Wydarzeń TV Łańcut”.

A.K.

Zdjęcia: TV Łańcut

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz