IX Łańcuckie Konfrontacje Fotograficzne

     Miłośnicy fotografii spotkali się w miniony piątek w galerii Miejskiego Domu Kultury, by wziąć udział w wernisażu wystawy prac Piotra Skrobacza zatytułowanej „Tam gdzie diabeł powiedział …” Otwarcia ekspozycji na którą złożyło się kilkadziesiąt czarno-białych fotogramów, przedstawiających codzienne życie podhalańskich górali trudniących się wypasem owiec i produkcją tradycyjnych oscypków.

Reklama

      Zebranych powitał Adam Opałka, kierownik artystyczny MDK, a uroczystego otwarcia wystawy dokonali: wiceburmistrz miasta Michał Mglej, dyrektor MDK Andrzej Piechowski i założyciel Foto-Klubu, a zarazem inicjator Łańcuckich Konfrontacji Fotograficznych, które w tym roku odbywają się już po raz dziewiąty – Edward Soński.

     Piotr Skrobacz swoją przygodę z tą dziedziną sztuki rozpoczął w roku 1982, gdy jeszcze królowała tradycyjna fotografia analogowa, a po zgłębieniu tajników fotografii cyfrowej, od 1999 roku aż po dzień dzisiejszy, aktywnie uczestniczy w spotkaniach łańcuckiego Foto-Klubu, gdzie wymienia się doświadczeniem z gronem młodych ludzi, którzy tak jak on oddają się tej pięknej pasji.

     Długa jest lista wystaw na których prezentowane były fotografie Piotra Skrobacza. Brał także udział w wielu konkursach fotograficznych zdobywając  liczne nagrody i wyróżnienia. Jest autorem ponad dwudziestu diaporam cyfrowych. Niektóre z nich można było obejrzeć podczas  prezentacji multimedialnej członków Foto-Klubu w sali widowiskowej MDK.

     Uczestnicy IX Łańcuckich Konfrontacji Fotograficznych mieli także okazję obejrzeć wystawę fotografii przyrodniczej Artura Gerersdorfa prezentowaną w foyer MDK. Obydwie ekspozycje udostępnione będą do 15 marca br.

Tekst i zdjęcia Adam Kunysz 

 

Post Author: Adam Kunysz