Zamelduj się w gminie Łańcut i odbierz nagrodę!

     Samorząd liczy na nowych mieszkańców. Z inicjatywy wójta rozpoczyna się akcja promocyjna, która potrwa od 1 marca do 31 maja 2019 r. Akcja ma zachęcić do meldowania się na terenie gminy.

Reklama

     Każdy, kto w tym czasie zamelduje się w gminie i dopełni warunków udziału w konkursie otrzyma upominek – niespodziankę. Nagrody główne rower i dwa tablety otrzymają trzy wylosowane osoby.

      – Celem konkursu jest zachęcenie osób nieposiadających meldunku, a zamieszkujących na terenie gminy do zameldowania – tłumaczy Jakub Czarnota, wójt gminy Łańcut. – Ważne jest, aby zachęcić ludzi do tego, by po przeprowadzce sformalizowali swój pobyt – dodaje.

     Czy wiesz, że 40 proc. z podatku dochodowego (PIT), który płacimy trafia do gminy, w której jesteś zameldowany?

     Mieszkasz w gminie Łańcut i chcesz poprawy infrastruktury drogowej, modernizacji szkół i przedszkoli? Twoje dzieci korzystają z placów zabaw? Gmina potrzebuje nowych chodników? Możesz pomóc! Wystarczy się zameldować.

     Dzięki tym pieniądzom gmina się rozwija i ma możliwości zaspokajania potrzeb jej mieszkańców. 

     – Środki te mogą zostać wykorzystane m.in. na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców poprzez budowę i modernizację dróg, budowę nowych chodników i oświetlenia drogowego, utrzymanie infrastruktury na odpowiednim poziomie (np. zimowe odśnieżanie), poprawę komfortu życia, dzięki budowie i unowocześnianiu bazy sportowej (boiska, stadiony, hale sportowe), oświatowej (nowe przedszkola, żłobki, modernizacja szkół), czy też kulturalnej (zarówno w zakresie bazy jak i oferty) – wylicza skarbnik Wiktor Skoczyński.

     Finał akcji odbędzie się 29 czerwca 2019 r. podczas Dnia Gminy Łańcut. Szczegółowy regulamin dostępny na www.gminalancut.pl

Urząd Gminy Łańcut

Post Author: Adam Kunysz