Spotkanie z okazji Dnia Kobiet

     Bądźcie Panie zawsze szczęśliwe, złym losom nieznane, czułe i tkliwe, przez wszystkich kochane. Słowa te stały się motywem przewodnim spotkania dedykowanego paniom z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet, które w poniedziałek poprzedzający ósmego marca  miało miejsce w Starostwie Powiatowym w Łańcucie. 

Reklama

     Na zaproszenie starosty łańcuckiego Adama Krzysztonia, posła na Sejm RP Kazimierza Gołojucha, dyrektora Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale Roberta Pieszczocha oraz przewodniczącej KGW Sonina Anny Golby, na spotkanie licznie przybyły reprezentantki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu łańcuckiego a także: Teresa Pamuła dyrektor podkarpackiego oddziału regionalnego ARiMR, Janina Kamińska zastępca dyrektora PODR Boguchwała, Dorota Jamrozy kierownik oddziału Rozwoju Wsi i Żywności Wysokiej Jakości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Barbara Pilawa-Kraus wicestarosta łańcucki, Maria Tarała kierownik biura powiatowego ARiMR w Łańcucie, Katarzyna Świętoniowska pełnomocnik ds. KGW w biurze powiatowym ARiMR w Łańcucie, Janina Kuźniar przewodnicząca Wojewódzkiej Rady KGW w Rzeszowie, Małgorzata Rymanowska oraz Agnieszka Milewska z biura terenowego ODR w Łańcucie.

     W spotkaniu uczestniczyli również Rafał Kumek burmistrz miasta Łańcuta, Edward Dobrzański wójt gminy Czarna, Mirosław Mac wójt gminy Markowa, Piotr Dudek wójt gminy Żołynia, w zastępstwie wójta gminy Białobrzegi Piotr Chudzik sekretarz gminy oraz Jacek Golba kierownik terenowego biura ODR w Łańcucie.

     W doskonały nastrój zebrani zostali wprowadzeni przez uczniów klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie, którzy przygotowani przez Jolantę Markowską  zaprezentowali energetyczny, radosny program artystyczny.

     Słodkości, kwiaty i upominki otrzymane przez zaproszone panie były tylko miłym dodatkiem do życzeń, które złozyli paniom przybyli na spotkanie mężczyźni. Starosta łańcucki w swym krótkim przemówieniu podkreślił rolę kobiet. – Dla lokalnej społeczności jesteście spoiwem i strażnikiem kulturowego dziedzictwa. Przekazując kolejnym pokoleniom trwałe wartości czerpane z naszych tradycji stanowicie o wyjątkowości naszego regionu – podkreślił Adam Krzysztoń. – To na Waszych  ramionach budowane są nasze rodziny, jesteście zarzewiem domowego ogniska. To Wy otaczacie ciepłem i miłością bliskich dając poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. Wasz uśmiech, troskliwość, delikatność i jednocześnie siła, z jaką pokonujecie wyzwania, zasługują na słowa uznania i szacunku. Dzięki Wam, Drogie Panie, świat staje się lepszy i piękniejszy, a słowa „rodzina”, „dom”  i „miłość” nabierają głębi znaczenia – zauważył.

     Spotkanie stało się również platformą wymiany informacji i spostrzeżeń pomiędzy  przedstawicielkami Kół Gospodyń Wiejskich a reprezentantkami organizacji wspierających wieś i rolnictwo.

Źródło: Powiat Łańcucki

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

 

Post Author: Adam Kunysz