W Soninie powstanie scena plenerowa

   Ponad 347 tys. zł z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Obszarów Wiejskich  pozyskała  gmina Łańcut na budowę sceny plenerowej w Soninie. Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie wójt Jakub Czarnota i skarbnik Wiktor Skoczyński podpisali umowę o przyznaniu pomocy na powyższe zadanie.

Reklama

   Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 546 tys. zł. Wybudowana zostanie zadaszona scena plenerowa z zapleczem kuchennym i sanitariatami. Wokół sceny powstaną alejki spacerowe, oświetlenie, ławki, miejsce na grill, wykonane zostaną także nasadzenia.

   Wniosek o przyznanie pomocy na operację typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego PROW na lata 2014 – 2020 dla operacji pn. „Kształtowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Sonina poprzez budowę obiektów służących organizacji imprez plenerowych wraz z zagospodarowaniem terenu” został złożony w czerwcu 2018 r.

   – Niebawem planujemy ogłoszenie przetargu na wykonanie zadania. Liczymy na to, że scena będzie gotowa jeszcze w tym roku – mówi wójt Jakub Czarnota.

Mat. pras.

 

 

Post Author: Adam Kunysz