Z Jarosławem Gowinem o wiatrakach

     Dzisiaj w Ośrodku Kultury w Wysokiej odbyło się spotkanie zorganizowane z inicjatywy Wójta Gminy Łańcut dotyczące tzw. „ustawy wiatrakowej” z Wiceprezesem Rady Ministrów Jarosławem Gowinem. Celem spotkania było nakreślenie poważnego problemu, przed którym postawiona została Gmina Łańcut oraz sąsiednie gminy Gać i Markowa 16 lipca 2016 r., kiedy to weszła w życie ustawa wskutek której 25% Gminy Łańcut zostanie wyłączona z zabudowy mieszkaniowej (Sonina 68% powierzchni, Kosina 54%, Wysoka 51%, Głuchów 28% oraz Rogóżno 14%).

Reklama

     W spotkaniu uczestniczyli m.in. Stanisław Kruczek – członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Grażyna Pieniążek – wójt gminy Gać, Mirosław Mac – wójt gminy Markowa, Radni Rady Powiatu, Radni Rady Gminy, sołtysi. Spotkanie było kolejną interwencją gminy, która od lipca 2016 r. poprzez m.in. pisma i postulaty do posłów, Ministerstwa Energii czy spotkania walczy o to by mieszkańcom nie zostały odebrane prawa do zabudowy mieszkaniowej.

     Przybyli na spotkanie goście wyjaśniając problem z jakim się zetknęli postulowali o to, by ustanawiane prawo nie działało wstecz. – Wszyscy rozumiemy, że rządzący państwem chcą dobra dla swoich mieszkańców, ale wprowadzane ustawy powinny być bardziej przemyślane – zaznaczali. 

     Jarosław Gowin powiedział, że trzeba szukać rozwiązania, które uszanuje interesy mieszkańców, a tam gdzie jest konkretny problem należy pochylić się nad nim ponad podziałami. – Dziękuję za zaproszenie na spotkanie, które było dla mnie prawdziwą lekcją demokracji – dodał Wiceprezes Rady Ministrów.

UG Łańcut

Post Author: Adam Kunysz