Z młodzieżą o narkotykach i dopalaczach

     W ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają” łańcuccy policjanci rozmawiali z młodzieżą na temat zagrożeń związanych z używaniem narkotyków oraz nowych substancji psychoaktywnych.

Reklama

     Celem zainaugurowanej wczoraj kampanii jest zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i substancji psychoaktywnych, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

     Łańcuccy policjanci aktywnie włączyli się w akcję mającą na celu upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych oraz zapobieganiu narkomanii. Funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii odwiedzili ostatnio Zespół Szkół nr 2 w Łańcucie. W pięciu spotkaniach wzięło udział ponad 100 licealistów.

    Młodzież z uwagą słuchała o negatywnych skutkach działania narkotyków i substancji psychoaktywnych na organizm człowieka, o przypadkach śmierci po zażyciu „nowych narkotyków” oraz o algorytmie postępowania w przypadku zatrucia dopalaczami, jak też o pomocy dla osób uzależnionych. Na zakończenie spotkania wyświetlono spot edukacyjno – profilaktyczny przygotowany przez MSWiA oraz rozdano ulotki i materiały prewencyjno-informacyjne o zagrożeniach zwianych z narkotykami i substancjami psychoaktywnymi oraz numerami telefonów, pod którymi można uzyskać pomoc.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz