Rywalizowali niepełnosprawni

     Już po raz dwunasty w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się Spartakiada Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego. Wczoraj,  kilka minut po godzinie dziewiątej, przy dźwiękach Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Husowie pod dyrekcją Zdzisława Magonia, która poprzedzała defiladę, na parkiet weszły reprezentacje jedenastu  działających w powiecie placówek socjoterapeutycznych sprawujących na co dzień opiekę nad osobami niepełnosprawnymi.

Reklama

     Prowadzący spartakiadę Krzysztof Szczepaniak przedstawił licznie przybyłych gości. Obecni byli m.in. przedstawiciele władz miasta i powiatu, organizatorów i sponsorów, którzy wsparli tę piękną imprezę.

     Po tradycyjnym zapaleniu znicza olimpijskiego rozpoczęła się niezwykle zacięta sportowa rywalizacja. Niepełnosprawni zmagali się pod okiem sędziów w takich konkurencjach jak: dźwiganie sztangi w pozycji leżącej, szachy stupolowe, rzut do kosza, rzut lotką do tarczy unihokej, wyścigi na balonach, rzut woreczkiem do celu, boccia, tenis stołowy (indywidualnie).

     Nad sprawnym i bezpiecznym  przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwali wolontariusze z Medyczno- Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Szkolnego Koła „Caritas” przy Zespole Szkół Technicznych,  Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego i Szkolnego Koła „Caritas” przy Zespole Szkół n 1 w Łańcucie.

     Najlepsze zespoły uhonorowane zostały dyplomami i nagrodami.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz