O bezpieczeństwie podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym

     Łańcuccy policjanci wzięli udział w dniach otwartych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Podczas spotkań z rolnikami funkcjonariusze rozmawiali na temat bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym oraz promowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Reklama

     Inicjatywa pod hasłem „Dzień otwarty ARiMR z e-WnioskiemPlus” ma na celu przybliżenie rolnikom i przedsiębiorcom rolnym procedur składania wniosków o przyznanie płatności, jak również promowanie bezpieczeństwa na wsi i podczas prac rolnych. Organizatorzy oprócz promocji programów pomocowych, skupili się również na tematyce szeroko pojętego bezpieczeństwa na wsi.

     Do akcji włączyli się również łańcuccy policjanci, którzy przy swoim stoisku rozmawiali zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi o zasadach bezpieczeństwa podczas pracy i zabawy na  terenie gospodarstwa rolnego. Policjanci wyświetlali również multimedialną prezentację oraz film instruktażowy dotyczący działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie zabrakło także atrakcji dla młodszych uczestników spotkania. Dzieci miały możliwość przymierzenia policyjnego umundurowania czy przyjrzenia się z bliska oznakowanemu radiowozowi. Na koniec był również czas na pamiątkowe zdjęcie oraz słodką niespodziankę.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz