Konkurs „Zawód Moich Marzeń!” – rozstrzygnięty

   9. kwietnia br.  została rozstrzygnięta  IV edycja Konkursu Wiedzy o Zawodach „Zawód moich marzeń!”, którego inicjatorami była Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Łańcucie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Rzeszowie, a skierowany był do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i gimnazjów powiatu łańcuckiego. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Starosta Łańcucki.

Reklama

   Celem konkursu było promowanie wiedzy o zawodach oraz zachęcenie uczniów do aktywnego planowania swojej kariery zawodowej. Młodzież miała za zadanie  wykonanie pracy plastycznej lub prezentacji multimedialnej, które przedstawiałyby wybrany przez nią zawód. Jury w składzie: Barbara Pilawa-Kraus, wicestarosta łańcucki, Elżbieta Dolata, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie, Bogusława Gubernat, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Rzeszowie, Robert Szajnar, naczelnik Wydziału Edukacji i  Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Łańcucie, Mariola Lidwin, doradca zawodowy w Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej oraz Monika Obrębowska – Czwórnóg, pośrednik pracy w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Łańcucie, oceniając prace kierowało się trafnością doboru tematu, oryginalnością, jakością  i stopniem trudności wykonania. Koordynatorem konkursu była Bernadetta Szal, doradca zawodowy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie oraz w Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej w Rzeszowie.

   Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: praca plastyczna i prezentacja multimedialna.

W kategorii praca plastyczna:

I miejsce:  Angelika Maj, kl. VIII  z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola Nr 1
                  w Rakszawie

II miejsce: Irmina Bytnar, kl. III gimnazjum z Szkoły Podstawowej w Albigowej,
III miejsce: Magdalena Rejman, kl. III gimnazjum z Szkoły Podstawowej w Albigowej
           oraz   Paulina Markowicz, kl. III z Publicznego Gimnazjum w Białobrzegach 

W kategorii prezentacja multimedialna:

I miejsce: Bartłomiej Nicpoń, kl. VIII z Szkoły Podstawowej nr 1 w Białobrzegach, 

II miejsce: Alicja Olbrycht, kl. III gimnazjum z Zespołu Szkół w Głuchowie,

III miejsce: Patryk Babiarz, kl. III gimnazjum z Szkoły Podstawowej w Albigowej.

   Po ogłoszeniu wyników komisja konkursowa wysoko oceniła otrzymane prace, zwracając szczególną uwagę na zaangażowanie młodzieży, która starała się przedstawić zawód swoich marzeń w sposób kompleksowy. Nagrody laureatom zostaną wręczone podczas Powiatowych Targów Edukacyjnych, które odbędą się w kwietniu. Każdy z uczestników otrzyma również pamiątkowy dyplom.

Źródło: Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Łańcucie

 

 

Post Author: Adam Kunysz