Kolejny sukces sportowy sióstr Blajer

   W dniach 26-28.04.2019 roku w obiektach  MOSiR w Będzinie (województwo śląskie) odbyły się Mistrzostwa Polski  Juniorek i Juniorów do lat 16- i 20 w Trójboju Siłowym Klasycznym. Łańcut w mistrzostwach promowały siostry bliźniaczki Aleksandra i Gabriela Blajer,  zawodniczki  Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego” ZIELONI ŁAŃCUT”  przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie.

Reklama

   Startujący w zawodach o medale walczyli w grupach wiekowych i kategoriach wagowych  ustalonych przez Światową Federację Sportów Siłowych (IPF).  Na wynik końcowy składały się rezultaty osiągnięte w trzech konkurencjach: w przysiadzie ze sztangą, wyciskaniu sztangi leżąc klasycznym  i martwym ciągu.

   I tym razem z powodzeniem w mistrzostwach startowały i promowały nasze miasto i region siostry – Aleksandra i Gabriela Blajer,  które wywalczyły w mistrzostwach dwa medale w grupie wiekowej juniorek do lat 20.

Oto osiągnięte rezultaty:

      1. Aleksandra Blajer – wywalczyła srebrny medal  w kategorii wagowej do 52kg. Wynikiem 115 kilogramów ustanowiła nowy Rekord Polski w przysiadzie wynikiem 115kg. Osiągnięty wynik końcowy 292,5kg.

    2 .Gabriela Blajer – zdobyła brązowy medal w kategorii wagowej do 57kg.Osiągnięty wynik końcowy 307,5kg.

   Siostry są tegorocznymi absolwentkami I Liceum Ogólnokształcącego  w Łańcucie.  Jest to ich kolejny sukces sportowy. W minionym roku wywalczyły dwa złote medale w Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym w Kielcach, w grupie wiekowej juniorek do lat 18.  Przed dwoma tygodniami  startowały w Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc klasycznym w Kielcach. gdzie również zdobyły dwa złote medale.

   Zawodniczkom gratuluję osiągniętych wyników, a osobom które wspierają działalność naszego klubu serdecznie dziękuję.

                                                                                                                  Adam Bielecki

                                                                                                                              

 

                                                                                                                              

 

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz