O bezpieczeństwie na zlocie motocyklowym

   W miniony piątek,  łańcuccy policjanci wzięli udział w zlocie motocyklowym oraz uroczystych 0bchodach Święta 3-ego Maja w Markowej. Oprócz zabezpieczenia imprezy i prezentacji łańcuckiej jednostki, funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą na temat zagrożeń związanych z używaniem narkotyków oraz nowych substancji psychoaktywnych.

   W tym roku, w uroczystych obchodach 3-ego Maja w Markowej wzięli udział miłośnicy jednośladów. Tuż po godz. 10 motocykliści zebrali się przed Centrum Kultury Gminy Markowa, aby z biało czerwonymi flagami udać się na mszę i poświęcić swoje pojazdy. Następnie parada jednośladów powróciła na plac przed CKGM, gdzie odbył się „Piknik Motocyklistów”.

Reklama

   Na pikniku swoje stoisko mieli również łańcuccy policjanci, którzy w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, prowadzili działania profilaktyczne. Ich celem było zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i substancji psychoaktywnych.

   Na policyjnym stanowisku nie zabrakło również materiałów edukacyjno-prewencyjnych. Starszym uczestnikom pikniku policjanci rozdawali broszury informacyjne o zagrożeniach związanych z narkotykami i substancjami psychoaktywnymi oraz numerami telefonów, pod którymi można uzyskać pomoc. Jednocześnie rozmawiano z młodzieżą o policyjnej służbie i zachęcano do wstąpienia w policyjne szeregi. Każdy z uczestników miał również możliwość przymierzenia policyjnego umundurowania oraz przyjrzenia się bliżej policyjnemu wyposażeniu. Dla najmłodszych funkcjonariusze przygotowali również słodką niespodziankę.

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz