“Podkarpacki E-Senior” w Wysokiej

   8 maja br. w Ośrodku Kultury w Wysokiej ruszyły zajęcia w ramach projektu „Podkarpacki E-Senior” dofinansowanego z Funduszy Europejskich. Osoby powyżej 65 roku życia z terenu gminy skorzystają z bezpłatnych szkoleń z obsługi laptopa, tabletu i smartphona.

Reklama

   13 seniorów nauczy się jak przy pomocy urządzeń elektronicznych zdobyć wiedzę na temat m.in. zdrowia oraz jak szukać porad z różnych dziedzin. Dowiedzą się również jak w łatwy sposób kontaktować się ze znajomymi i rodziną, zrobić zakupy online czy uzyskać informacje na temat lokalnie organizowanych wydarzeń.

   Projekt realizuje Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Rzeszowie we współpracy z Fundacją na rzecz Rozwiązywania Problemów Społecznych SOCIETAIS. W projekt zaangażowały się również Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łańcucie oraz Centrum Kultury Gminy Łańcut. Szkolenie potrwa do sierpnia br. Po jego ukończeniu przeprowadzone zostaną animacje utrwalające zdobytą wiedzę.

   – Buduje fakt, że seniorzy coraz chętniej wychodzą naprzeciw nowym technologiom. Kiedy przychodzą trudności z poruszaniem się, wychodzeniem z domu pojawia się alternatywa jaką jest smartphon, tablet czy laptop. Mam nadzieję, że osoby biorące udział w szkoleniach wykorzystają zdobyte umiejętności w życiu codziennym oraz zachęcą swoich rówieśników do wzięcia udziału w drugiej turze rekrutacji, która rozpocznie się 4 września br. – mówi wójt Jakub Czarnota.

Urząd Gminy Łańcut

Post Author: Adam Kunysz