Spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią

   7 maja w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią. Prowadziła je red. Jolanta Danak-Gajda, a organizatorem wydarzenia Była Miejska Biblioteka Publiczna i Miasto Łańcut.

Reklama

   Dziennikarz, publicysta, dwukrotny laureat nagrody Grand Press, związany m.in. z “Tygodnikiem Powszechnym”, „Gazetą Wyborczą”,”Rzeczpospolitą”, tygodnikami „Newsweek Polska” oraz „Wprost”, programami telewizyjnymi „Mam talent!” oraz „Mamy Cię!”. W swoich książkach tłumaczy prawdy wiary na współczesny język – sięga po przykłady z popkultury, skłania do refleksji i rozbawia.

  Szymon Hołownia założył dwie fundacje: Fundację Kasisi i Dobrą Fabrykę. Na stronie Fundacji Kasisi czytamy: “Chcę pokazać poprzez moją Fundację, że w pomaganiu innym nie chodzi wcale o litość, ale o spotkanie i o szczęście płynące z tego, że dając, realnie zmieniam świat.”
W Dobrej Fabryce produkuje się dobro w tych zakątkach świata, gdzie zło odbiera ludziom nadzieję, zdrowie, radość i życie.
„Zawsze powtarzałem, że to, co stanowi o absolutnej wyjątkowości Kasisi, to miłość. A miłość już tak ma, że zawsze się dzieli. A jak się dzieli, to się mnoży. Odważyłem się na założenie Dobrej Fabryki, bo po tym jak założyłem Fundację Kasisi, uwierzyłem w ludzi. Tysiące osób, które tak cudownie wspierają nasze 250 zambijskich dzieciaków z Kasisi, pozwoliło mi na zuchwałą myśl: A może, zamiast lamentować jak zły jest ten świat, możemy zmienić jego kolejne 5 cm2 na lepsze?”

Miasto Łańcut

Post Author: Adam Kunysz