Tegoroczna Noc Bibliotek w Łańcucie już za nami

   Atrakcyjne pokazy i zabawy przygotowane przez naukowców  z ekipy Mądry Dzieciak i Ekoskop zdominowały wczorajszą Noc Bibliotek zorganizowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łańcucie. Jeszcze przed godziną dziewiętnastą, nie czekając na oficjalne otwarcie, przed salą Oddziału dla Dzieci i Młodzieży  ustawiła się kilkudziesięcioosobowa grupa  dzieci i młodzieży oraz ich rodziców.

Reklama

   Pokazy były niezwykle ciekawe, a oprócz tego można było obejrzeć kolekcje owadów, motyle, a nawet prawdziwego węża z którym robiono sobie pamiątkowe zdjęcia. Niektórym okazom można było przyjrzeć się z bliska oglądając je w powiększeniu pod mikroskopem.

   Sporym zainteresowaniem cieszyły się także: wystawa modeli statków kosmicznych z bogatej kolekcji Rafała Ducha, którą  zaprezentowali – żona kolekcjonera Ewelina Duch i Bartosz Hryń ze Studenckiego Koła Naukowego Kosmonautyki Politechniki Rzeszowskiej, a także interaktywne seanse edukacyjne w  mobilnym planetarium Supernowa.

   Podczas Nocy Bibliotek można było wypożyczać i zwracać książki oraz zakupić ciekawe wydawnictwa na kiermaszu przygotowanym przez księgarnię „Nowa” z Łańcuta, a także wziąć udział w loterii fantowej. Dla wszystkich uczestników Koło Gospodyń Łańcut-Przedmieście przygotowało poczęstunek.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz