Taneczne show w Łańcucie

   Kilkudziesięciu młodych tancerzy gościła wczoraj po raz pierwszy Powiatowa Hala Sportowa im. Józefa Witka przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie. Chętnych do obejrzenia XX jubileuszowego koncertu z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca było jednak znacznie więcej niż miejsc na widowni. Szkoda, że organizatorzy zdecydowali się przenieść imprezę właśnie tam, bowiem dotychczas koncerty te, cieszące się ogromnym zainteresowaniem, odbywały się w hali MOSiR-u, która może pomieścić na widowni znacznie więcej osób.

Reklama

   W ponad dwugodzinnym maratonie tanecznym zaprezentowały się prawie wszystkie łańcuckie zespoły, wśród nich: ZPiT „Mały Łańcut”, Zespół Taneczny „Rytm”, Grupa Taneczna „Zumba Nita”, Zespół Tańca Współczesnego „Gracja”, Zespół Taneczny „Iskierka”, Zespół Tańca Estradowego „Ekrol” i  Zespół Pieśni i Tańca „Markusy” z Markowej. Zapowiadany na plakatach i w zaproszeniach Zespół Tańca „Gracja” z Kijowa niestety nie dotarł do Łańcuta.

   Taneczny spektakl oklaskiwało kilkaset osób. Ci, którzy zostali w domach mieli po raz kolejny możliwość obejrzenia występów w internecie, dzięki transmisji na żywo, którą realizowała TV Łańcut i firma Mat-Sat.

   Większość zespołów tańczyła do muzyki odtwarzanej z głośników,  ale niektórym tancerzom towarzyszyła Kapela MDK pod kierownictwem Zbigniewa Gisserowskiego. Koordynatorką projektu była Magdalena Cwynar.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz