Fotoklub z Łańcuta wyróżniony

   W Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie czynna jest wystawa prac nadesłanych na XVII Podkarpackie Konfrontacje Fotograficzne organizowane pod patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i Marszałka Województwa Podkarpackiego. Na tegoroczne Konfrontacje wpłynęło 227 zdjęć wykonanych przez 82 autorów z 14 podkarpackich kół, klubów i grup fotograficznych oraz stowarzyszeń artystycznych.

Reklama

   Po dokonaniu oceny zgłoszonych zestawów wystawienniczych jury w składzie: Janusz Wojewoda – EFIAP, EPSA, AFRP – artysta fotografik – przewodniczący – Rzeszów
Adam Kus – fotografik – Kierownik Działu MTUK WDK w Rzeszowie, Monika Zając-Czerkies – fotografik – Główny instruktor WDK w Rzeszowie, przyznało cztery równorzędne nagrody i cztery wyróżnienia.

   Miło jest nam poinformować, że wśród wyróżnionych znalazł się Fotoklub działający przy Miejskim Domu Kultury w Łańcucie, którym kieruje wieloletni instruktor fotografii, laureat wielu konkursów fotograficznych – Edward Soński.

   Fotograficy z Łańcuta  zaprezentowali zestaw prac pt.„Tradycja”, składający się z 16 czarno-białych fotografii przedstawiających ginący krajobraz wsi podkarpackiej. Autorami wyróżnionych zdjęć są: Krystyna Kielar, Edward Soński, Piotr Skrobacz i Arkadiusz Grzyb.

   Wystawa w Galerii WDK będzie czynna do 2 czerwca br.

(k.)

Fot. Edward Soński

 

 

Post Author: Adam Kunysz