Włoska grupa Soqquadro Italiano oczarowała festiwalową publiczność

   21. maja w Sali Balowej rozbrzmiewała muzyka włoska W ramach 58. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie słuchaliśmy włoskiej grupy Soqquadro Italiano w koncercie zatytułowanym od Monteverdi’ego do Miny –czyli podróż po włoskiej muzyce od roku 1600 do lat 60. XX wieku.

   Na festiwalowej estradzie pojawił się po raz pierwszy stary instrument muzyczny –  klawesyn, a także bardziej współczesne saksofony i perkusja. Włoscy muzycy towarzyszyli  soliście Claudio Borgianniemu, którego wokalno-taneczne popisy na pewno pozostaną w pamięci uczestnikom tego niezwykle życzliwie przyjętego koncertu.

(A.K.)

Fot. Adam Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz