Do gminy Łańcut przyjedzie Naukobus

   Wójt gminy Łańcut oraz szkoły w Kosinie, Kraczkowej i Soninie zapraszają do udziału w eksperymentach naukowych, przygotowanych przez edukatorów Centrum Nauki Kopernik.

Reklama

   Na przełomie maja i czerwca gminę Łańcut odwiedzi Naukobus. Podróżuje w nim ponad 20 mobilnych, interaktywnych eksponatów oraz doświadczeni edukatorzy. Podczas dwudniowego pobytu w szkołach objaśniają uczniom działanie eksponatów i pomagają zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki.

   Pierwszego dnia wizyty wystawa będzie udostępniona także mieszkańcom gminy według poniższego harmonogramu:

   Zespół Szkół w Kosinie – 30 maja 2019 r., godz. 14:00-18:00. Wystawie będzie towarzyszył II Szkolny Piknik Naukowy.

   Szkoła Podstawowa w Kraczkowej – 3 czerwca 2019 r., godz. 15:00-18:00.

   Szkoła Podstawowa w Soninie – 6 czerwca 2019 r., godz. 14:00-17:00.

   Wstęp wolny.

Przyjazd “Naukobusa” do  Soniny, Kraczkowej oraz Kosiny jest możliwy dzięki przystąpieniu gminy Łańcut do programu  „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie
przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To dzięki niemu dzieci z naszej gminy  będą mogły  samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów – zaznacza Jakub Czarnota, wójt gminy Łańcut.– Zdobywanie wiedzy oparte na eksperymentowaniu budzi w dzieciach zaciekawienie nauką, daje radość i ośmiela do dalszych poszukiwań. Wizyta “Naukobusa” będzie też dużą atrakcją dla osób dorosłych, dlatego serdecznie zapraszamy na popołudniowe pokazy organizowane nieodpłatnie dla wszystkich zainteresowanych – dodaje.

CKGŁ

 

Post Author: Adam Kunysz