Brązowe Krzyże Zasługi dla Samorządowców Powiatu Łańcuckiego

24 maja br. w Rzeszowie  świętował Samorząd Terytorialny Podkarpacia. Z tej okazji przedstawiciele Powiatu Łańcuckiego: Marek Uberman – przewodniczący Rady Powiatu Łańcuckiego oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Łańcucie – Danuta Ozga, Józef Fajger, Sławomir Rejman i Marcin Mazur zostali odznaczeni  Brązowymi Krzyżami Zasługi przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Reklama

Na uroczystości spotkali się wójtowie, burmistrzowie, starosowie, prezydenci, radni oraz pracownicy instytucji samorządowych z całego Podkarpacia. W spotkaniu uczestniczyli także marszałek województwa Władysław Ortyl, przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz wraz z radnymi, parlamentarzyści, wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz, duchowni, przedstawiciele służb mundurowych i podkarpacka młodzież.  

Obchody samorządowego święta rozpoczęła msza św. w intencji samorządów i ich mieszkańców, odprawiona w Kościele Farnym w Rzeszowie. W WDK samorządowcy podsumowali kolejny rok pracy, a najlepsi gospodarze lokalnych wspólnot zostali uhonorowani. 

Dzień Samorządu Terytorialnego jest upamiętnieniem pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych, które odbyły się 27 maja 1990 roku. Polacy wybrali wtedy  swych przedstawicieli do rad gmin i miast.

Powiat Łańcucki

Post Author: Adam Kunysz