Zbierają na pomoc dla Asi Mach

   Asia Mach – młoda 23-letnia, piękna dziewczyna od ponad roku po ciężkim wylewie przebywa w śpiączce. Pochodzi z Dąbrówek. Tam także uczęszczała do szkoły podstawowej i gimnazjum, później kontynuowała naukę w II Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie. Po maturze rozpoczęła studia wyższe na Politechnice Rzeszowskiej. Po zaliczeniu licencjatu, pracując w biurze rachunkowym kontynuowała studia magisterskie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jej studia przerwał jednak nagły wylew.

Reklama

   Teraz Asia przykuta jest do łóżka, bo od ponad roku po tym ciężkim wylewie pozostaje przez cały czas w śpiączce. Ale otwiera oczy i sprawia wrażenie, że rozumie co się do niej mówi. Asia wymaga całodobowej opieki i rehabilitacji, która niestety jest bardzo kosztowna. Dzisiaj w Międzynarodowym Dniu Dziecka uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie ze Szkolnego Koła „Caritas” wraz z opiekunką, zbierały od rana w delikatesach „Asia” przy ul. Kościuszki datki do puszek na pomoc dla Asi, bo – jak twierdzą – liczy się każda nawet najdrobniejsza kwota.

   Dowolne datki można także wpłacać na konto: Fundacja NEUCA dla zdrowia, nr konta  45 1240 6292 1111 0010 8678 5364 podając w tytule wpłaty 08 darowizna na leczenie Joanny Mach.

A.K.

Fot. Adam Kunysz  

Post Author: Adam Kunysz