Jechali na “podwójnym gazie”

   W minioną sobotę policjanci dwukrotnie wyjeżdżali na miejsce zdarzeń drogowych, których sprawcami okazali się nietrzeźwi kierowcy. Jeden z nich wsiadł za kierownicę pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami, drugi natomiast mając ponad 1,5 promila alkoholu.

Reklama

   Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę przed godz. 23 w Handzlówce, gdzie w pobliżu stadionu zderzyły się pojazdy marki Mitsubishi i Opel. Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci, w czasie rozmijania się z samochodów, kierujący mitsubishi przekroczył oś jezdni i doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka oplem. Sprawca zdarzenia, 27-letni mieszkaniec gminy Łańcut był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu.

   Po północy policjanci dostali natomiast zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na jednej z łańcuckich ulic. Według przekazanych informacji opel astra zjechał na chodnik i uderzył w przydrożny słup. Kierującym pojazdem okazał się 19-letni mieszkaniec Łańcuta. Pasażerem była natomiast jego o rok młodsza koleżanka. Oboje byli nietrzeźwi. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny prawie 1,5 promila alkoholu. Okazało się również, że 19-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

   W obu powyższych przypadkach kierujący „na podwójnym gazie” mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności do dwóch lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz