Piknik sportowy na medal

   Wczoraj młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łańcucie obchodziła uroczyście Dzień Patrona Szkoły, ks. Jana Twardowskiego. Dzisiaj natomiast dyrekcja wraz z Radą Rodziców zafundowali uczniom nie lada atrakcję. Od godz. 9. na terenie szkolnych boisk odbywał się Wielki Piknik Sportowy. Imprezie patronował burmistrz miasta Rafał Kumek, który odwiedził bawiącą się młodzież.

Reklama

  – Cieszymy się, że udało się nam zorganizować tę całodzienną imprezę dla dzieci – powiedziała Karolina Pill-Sowa z Rady Rodziców. – Ta inicjatywa dyrekcji szkoły, której przyklasnęła Rada Rodziców, to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę. Naszą dzisiejszą imprezę dla młodzieży w ramach obchodów Dnia Dziecka wsparli  liczni sponsorzy z burmistrzem miasta na czele – dodaje.

     -To była super impreza – stwierdzili zgodnie zapytani przez nas o wrażenia uczniowie „dwójki”. Mogliśmy korzystać z dmuchanych zjeżdżalni, pokazów gaszenia ognia przez strażaków, a także sami kierować strumieniem wody  do specjalnej tarczy ze strażackiego węża.  

   Atrakcji na dzisiejszym pikniku, który właśnie się  zakończył było znacznie więcej. Młodzież miała okazję obejrzeć samochody terenowe, nowoczesne motocykle, przyczepy campingowe zaprezentowane przez pasjonatów podróżowania skupionych na forum niewiadówki.pl. Z Tarnobrzega przyjechali specjalnie na nią członkowie grupy rekonstrukcji historycznej „Katana”, odtwarzający na oczach młodzieży realia dawnych epok.W sali gimnastycznej prowadzone były rozgrywki sportowe, a dla wszystkich przygotowano słodki poczęstunek.

   W sprawny przebieg pikniku zaangażowali się wszyscy nauczyciele z dyrektorką szkoły Lucyną Kowalską oraz członkowie Rady Rodziców z jej przewodniczącym Wacławem Wróblem, a także niestrudzony organizator imprez dla dzieci, radny Paweł Kuca.  

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz