Dni Łańcuta – dzień pierwszy za nami

   Dzisiaj w samo południe ulicami Łańcuta przeszedł barwny korowód przebierańców. W tradycyjnej żakinadzie uczestniczyło blisko tysiąc osób: przedszkolaki, dzieci i młodzież z łańcuckich szkół oraz przedstawiciele miejscowych władz i zaproszeni goście. W ten sposób zainaugurowane zostały Dni Miasta, odbywające się w 670 rocznicę jego lokacji, które potrwają do najbliższej soboty.

Reklama

   Po dotarciu na Rynek uczestnicy tego kolorowego, rozśpiewanego pochodu zaprezentowali  na estradzie swoje umiejętności taneczne i wokalne. Mimo upału humory wszystkim dopisywały, a na ochłodę organizatorzy zafundowali wszystkim napoje chłodzące i lody.

   Żakinadę zakończyło uroczyste wręczenie najmłodszym mieszkańcom  symbolicznych kluczy do bram miasta przez burmistrza Rafała Kumka. Prowadząca imprezę Magdalena Cwynar, instruktor i choreograf Miejskiego Domu Kultury zaprosiła uczestników żakinady i wszystkich mieszkańców na popołudniowy blok imprez.

   Tę część imprezy zdominowały  występy  zespołów tanecznych z Łańcuta, Krzemienicy, Markowej i Żołyni, solistów oraz animatorów. Swój taneczny kunszt zaprezentowała para taneczna rzeszowskiego Tanecznego Klubu Sportowego „Gasiek”. Późnym wieczorem przed zgromadzoną na Rynku publicznością wystąpił Mario Szaban i zespół Big M Band.

   Pierwszy dzień Dni Miasta zakończył pokaz laserowych świateł.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz