Udany piknik integracyjny w Łańcucie

   Już po raz osiemnasty na terenie Zespołu Szkół Technicznych odbył się Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych. Imprezę, którą zorganizowali: Starostwo Powiatowe, „Caritas” Archidiecezji Przemyskiej i Miasto Łańcut przy wsparciu organizacji pozarządowych i jednostek organizacyjnych działających na terenie powiatu łańcuckiego, poprzedziła msza święta w Kościele Parafialnym św. Stanisława.

Reklama

   Przy dźwiękach pięknie prezentującej się orkiestry dętej z Tryńczy wraz z mażoretkami,  jej uczestnicy  oraz przedstawiciele organizatorów udali się na teren boisk ZST, gdzie odbyła się główna część pikniku. Na estradzie zaprezentowały się  miejscowe zespoły artystyczne, na rozstawionych stoiskach można było skosztować regionalnych potraw i słodkich ciast, dzieci  miały okazję obejrzeć sprzęt pożarniczy i pomalować sobie buźki, dorośli zaś skorzystać z okazji i zmierzyć  poziom cukru i ciśnienia tętniczego krwi.

   Honorowy patronat nad imprezą objęli: poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch i dyrektor Podkarpackiego Oddziału PFRON Maciej Szymański, a jej gospodarzami – starosta łańcucki Adam Krzysztoń i dyrektor “Caritas” Archidiecezji Przemyskiej ks. Artur Janiec. Partnerem strategicznym pikniku była „Biedronka”, której przedstawiciele obdarowali najmłodszych upominkami.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz