Młodzież z Łańcuta będzie kręcić filmy!

   Od sierpnia w naszym mieście zacznie działać młodzieżowa grupa filmowa Kids With Cams. W ramach 15 miesięcy działań młodzi w wieku od 14 do 18 lat będą mieli okazję spróbowania swoich sił na planie filmowym w różnych rolach, m.in. reżysera, operatora kamery, aktora, czy dźwiękowca.  Praktyczną wiedzę jak tworzyć filmy od A do Z zdobędą na warsztatach z profesjonalistami, ale to od nich będzie zależało, jakie produkcje filmowe zrealizuje ich grupa.  Będzie więc miejsce na eksperymenty dokumentalne, film fabularny wg własnego scenariusza, a także cykl fotograficzny – bo w końcu każdy dobry filmowiec zaczyna właśnie od zdjęć.

Reklama

   W Łańcucie będzie się działo

   Młodzi filmowcy nie tylko zajmą się realizacją swoich produkcji, ale też rozruszają nasze miasto. Młodzież zorganizuje dla mieszkańców kino pod gwiazdami, przygotuje plenerową wystawę a nawet stworzy mural filmowy. Żeby poznać lepiej filmowy świat, młodzi wyjadą też m.in. na Krakowski Festiwal Filmowy.

   Do projektu zgłaszać można się jeszcze do piątku, 14 czerwca.  Udział jest bezpłatny.

   Kryteria naboru to wiek uczestników: 14 – 18 lat (roczniki 2001-2005) oraz miejsce zamieszkania lub nauki w Łańcucie.

   Zgłoszenia należy przesyłać w wiadomości na fb: https://www.facebook.com/Stowarzyszenie.Form/ lub drogą mailową stowarzyszenie.form@gmail.com

   Link do wydarzenia:  http://bit.ly/kidswithcams

   Projekt „Kids With Cams. Oczami młodych” jest realizowany przez Stowarzyszenie Form Różnych z Łańcuta w ramach Ogólnopolskiego Programu Grantowego „Równać Szanse 2019” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. 

   Koordynatorem projektu jest Katarzyna Mazurkiewicz – tel. 693 633 950

 

Post Author: Adam Kunysz