Sportowe zmagania seniorów z podkarpackich UTW

    W sobotę, mimo dokuczliwego upału siedem drużyn reprezentujących uniwersytety III wieku z Jasła, Krosna, Strzyżowa, Mielca, Tarnobrzega, Rzeszowa  oraz gospodarzy UTW z Łańcuta, stanęło do sportowej rywalizacji w ramach VIII Spartakiady Sportowej  Uniwersytetów III Wieku Województwa Podkarpackiego w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie.

Reklama

   Reprezentacje poszczególnych uniwersytetów  rywalizowały w dwóch kategoriach – indywidualnej i drużynowej.  W sportowych zmaganiach, które trwały blisko trzy godziny zwyciężyli seniorzy z Jasła, drugie miejsce zajęła drużyna z Tarnobrzega, a trzecie UTW ze Strzyżowa. Gospodarzom, którzy w poprzednich latach zajmowali wysokie lokaty, tym razem się nie powiodło i zajęli dopiero siódme miejsce.

   Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, a wszyscy uczestnicy Spartakiady – okolicznościowe medale z rąk burmistrza miasta Rafała Kumka, dyrektora MOSiR-u Jerzego Hałki i koordynatora Biura Rozwoju Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Michała  Maca. W uroczystości otwarcia Spartakiady uczestniczyła wicestarosta  powiatu łańcuckiego Barbara Pilawa-Kraus i honorowa kanclerz łańcuckiego UTW Otylia Piechowska.

   Spartakiadę uświetnił występ Zespołu Tanecznego „Rytm” działającego przy MDK w Łańcucie.

(A.K.)

Fot. Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz