„Pastelowy odcień szczęścia” – wernisaż wystawy Anny Kacprzak

   Do końca czerwca w dawnym Kasynie Urzędniczym w Łańcucie czynna będzie wystawa prac Anny Kacprzak. Wernisaż wystawy odbył się wczoraj, 17. czerwca br. a wzięli w nim udział m.in.: rodzina, znajomi i przyjaciele artystki, pracownicy Muzeum-Zamku w Łańcucie z dyrektorem Witem Karolem Wojtowiczem oraz starosta łańcucki Adam Krzysztoń.

Reklama

Na wystawie zgromadzono kilkadziesiąt prac artystki, które  były ilustracjami do bajek Marty Paterak pt. „Lampa z Łańcuta” i książki „Elementarz Wróżki Skarbek”. Autorka tych ilustracji jest absolwentką Wydziału Konserwacji i Renowacji  Dzieł Sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie . Równocześnie  ukończyła studia pedagogiczne I przygotowuje młodzież do podjęcia studiów na kierunkach artystycznych. Od 2006 roku bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych.

„Artystka po mistrzowsku posługuje się światłem i kolorem. Maluje i rysuje techniką mieszaną: akwarelą, pastelami suchymi, tuszem lub ołówkiem. Swoją przyszłość artystyczną wiąże z książką dziecięcą” – napisała Marta Paterak we wstępie do katalogu wystawy.

Wystawę w łańcuckim  Kasynie można będzie obejrzeć od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 16:00 (ostatnie wejście o 15:30).  Bilet normalny kosztuje 2 zł, ulgowy jest w cenie 1 zł.  Patronat nad wystawą objęło Starostwo Powiatowe w Łańcucie i Oficyna Grafiki Warsztatowej M. Urbanowicz.

(A.K.)

Fot. Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz