O bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w czasie wakacji

   W minioną  środę uczniowie po raz ostatni poszli do szkoły przed czekającym ich wakacyjnym wypoczynkiem. Oprócz gratulacji z okazji uzyskania promocji do kolejnej klasy, dzieci i młodzież miały możliwość wysłuchania prelekcji dotyczących bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji, którą w ramach akcji MSWiA przeprowadzili w szkołach łańcuccy dzielnicowi.

Reklama

   Od początku czerwca policjanci Rewiru Dzielnicowych wraz z funkcjonariuszem Zespołu ds. Profilaktyki, Nieletnich i Patologii łańcuckiej komendy, odwiedzali szkoły podstawowe na terenie naszego powiatu. W ramach ogólnopolskiej akcji prowadzonej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji, w tym o zasadach bezpiecznej kąpieli.

   Podczas środowych spotkań policjanci przypomnieli uczniom podstawowe zasady bezpiecznej kąpieli oraz aktywnego wypoczynku. Przeprowadzili również prelekcje na temat bezpieczeństwa w domu, podróży, podczas gier i zabaw w terenie czy podczas poruszania się po drogach publicznych. Na koniec spotkania policjanci odpowiadali na nurtujące młodzież i dzieci pytania oraz zachęcali do wzięcia udziału w konkursie „Filmowy przewodnik”. Każdy z uczniów otrzymał również ulotkę z zasadami bezpiecznej kąpieli.

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz