Wakacje łańcuckich seniorów

   Zakończyli już zajęcia słuchacze Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Teraz dla nich nastał  czas wakacyjnego wypoczynku. Będą go jednak spędzać aktywnie biorąc udział w rajdach, piknikach czy plenerach organizowanych przez nich i zaprzyjaźnione UTW z Podkarpacia.

Reklama

   W miniony poniedziałek, 24. czerwca dwudziestoosobowa grupa słuchaczy Łańcuckiego UTW uczestniczyła w Pikniku nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Organizatorem imprezy, w której wzięło udział blisko 700 seniorów, reprezentujących prawie wszystkie uniwersytety działające na Podkarpaciu, był Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu.

   Program pikniku obfitował w wiele atrakcji. Rywalizowano m.in.: w marszu z kijkami nordic walking, regatach kajakowych, wyścigach na rowerach wodnych, konkursie przelewania wody z jeziora do pięciolitrowych pojemników przy pomocy kubków do kawy, rzucaniu wiankami, które wcześniej trzeba było sobie uwić.

   Piknik zakończył się tradycyjnym grillem i potańcówką.  Kolejną wakacyjną imprezą, w której już wkrótce wezmą udział łańcuccy seniorzy, będzie IX „Rajd Starszaków”  im. Stanisława Romana, którego organizatorem jest UTW w Krośnie.

(A.K.)

Fot. Czesław Koszałka

 

 

Post Author: Adam Kunysz