Wiktor Kucaj muzyk i kompozytor z Łańcuta uhonorowany medalem  Arts-Scients-Lettres

     Od najmłodszych lat muzyka była jego pasją. Studiując prawo w  Filii UMCS w Rzeszowie związał się w latach osiemdziesiątych z  rzeszowską grupą RSC, z którą rozpoczął profesjonalną  działalność koncertową i nagraniową. WIKTOR KUCAJ – bo o nim mowa – upodobał sobie instrumenty klawiszowe, syntezatory i organy Hammonda. 

Reklama

     Jako jedyny muzyk grał we wszystkich zmieniających się składach  grupy RSC. Z zespołem brał udział w najważniejszych  festiwalach w tamtym czasie. Od Jarocina począwszy, gdzie zespół w  1982 zajął drugie miejsce, na festiwalu opolskim skończywszy, gdzie  zespół koncertował dwukrotnie. Grupa miała kilka przebojów m.in. Życie to teatr, Maraton rockowy,  Kradniesz mi moją duszę. Za nagranie płyty,  Flyrock,  Polskie  Nagrania przyznały zespołowi “złotą płytę” .

      Dla grupy skomponował, zaaranżował i nagrał kilka  płyt, m.in. Czas wodnika, Parakletos czy Aka flyrock. Obecnie  komponuje i nagrywa pod własnym nazwiskiem. Utwór “Jesienna  historia” ponad rok utrzymywał się w ścisłej czołówce listy przebojów Radia Rzeszów.

     Jego osiągnięcia w dziedzinie muzyki doceniła niedawno akademia  Stowarzyszenia Arts-Sciences-Lettres w Paryżu, która od ponad stu  lat przyznaje medale i wyróżnienia wybitnym osobowościom w dziedzinie nauki i sztuki.

      Właśnie taki medal i dyplom kilka dni  temu odebrał muzyk i kompozytor z Łańcuta podczas uroczystej gali w Hotelu InterContinental  w Paryżu. Jego sukces jest tym większy, że jako jedyny przedstawiciel z Polski znalazł się w gronie nagrodzonych artystów z Francji, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Belgii i Luksemburga.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(k)

Fot. Beata Kucaj

Post Author: Adam Kunysz