Podpisanie umowy na wykonanie boisk wielofunkcyjnych

   Dzisiaj na boisku przy Szkole Podstawowej w Soninie odbyło się uroczyste podpisanie umowy  z firmą TORAKOL na budowę boisk wielofunkcyjnych w Albigowej, Cierpiszu, Handzlówce, Głuchowie i Soninie. Przy podpisaniu obecni byli: poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, wójt Jakub Czarnota, dyrektorzy szkół, sołtysi oraz radni rady Gminy Łańcut z miejscowości, w których powstaną boiska.

Reklama

   Boiska powstaną dzięki dotacji pozyskanej ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu: Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Kwota całej inwestycji to prawie 1,7 mln zł z czego ponad 800 tys. zł to dofinansowanie z budżetu państwa. Boiska przystosowane będą do gry w siatkówkę, koszykówkę i tenis. Tam gdzie pozwoliły na to warunki terenowe boisko zostanie przystosowane również do gry w piłkę nożną. Na wszystkich boiskach zaprojektowano ogrodzenie oraz utwardzenie terenu wokół.

   Wart podkreślenia jest fakt, że w/w koszt realizacji zadania jest zaledwie o 100 tys. zł wyższy od ceny kosztorysowej, co w dzisiejszej sytuacji na rynku (galopujące ceny, rosnące koszty pracy) jest korzystnym rezultatem dla finansów gminy.

   – Jest to rezultat decyzji, którą podjąłem w maju br.- mówi wójt gminy Łańcut, Jakub Czarnota. – W pierwotnej wersji ogłosiliśmy przetarg na trzy boiska, oferty jakie wówczas do nas spłynęły oraz zainteresowanie firm wskazało, że może warto zaryzykować unieważnienie przetargu i szukać jeszcze korzystniejszego rozwiązania, ogłaszając już jeden duży przetarg na 5 boisk w cyklu dwuletnim. Tak się rzeczywiście stało, zadziałał efekt skali, długi okres realizacji też nie jest bez znaczenia dla wykonawcy, który na zakończenie inwestycji ma czas do sierpnia przyszłego roku. W tym roku zostaną wykonane nawierzchnie na boiskach w Soninie, Cierpiszu i Albigowej, na  pozostałych dwóch –  w roku przyszłym. Od roku 2020 boiska o sztucznej nawierzchni będą już posiadały wszystkie miejscowości gminy. Infrastruktura sportowa jest ważnym elementem ponieważ poprawi komfort życia mieszkańców – dodaje wójt.

UG Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz