Udana Parafiada w Kraczkowej

   Taniec, śpiew, pokaz akrobatyczny, mecz piłki nożnej, zabawy dla dzieci i dobre jedzenie – tak było na Parafiadzie w Kraczkowej, która odbyła się w minioną niedzielę na tamtejszym stadionie. Organizatorami wydarzenia byli: Parafia pw. św. Mikołaja Biskupa w Kraczkowej, Gmina Łańcut, Centrum Kultury Gminy Łańcut i Ośrodek Kultury w Kraczkowej oraz organizacje wiejskie.

Reklama

    Na scenie zaprezentowałysię przedszkolaki, uczniowie Szkoły Podstawowej, Zumba Kids, a także działający przy CKGŁ zespół taneczny Contrast i kabaret „Patologia” (OK Głuchów). Można było obejrzeć również występ młodej akrobatki, uczestniczki tegorocznych Mistrzostw Świata w Budapeszcie – Wiktorii Skoczylas. Na koniec odbył się pokaz młodych talentów. Imprezę prowadziły radne Joanna Murias i Ewa Rejman-Dziok.

    Mnóstwo atrakcji mieli najmłodsi. Specjalnie dla nich organizatorzy przygotowali program animacyjny – puszczanie wielkich baniek mydlanych, zabawy z chustą animacyjną, czy z hula hop. Były też dmuchańce, malowanie twarzy, kolorowe tatuaże i krówki z herbem gminy, które rozdawał wójt Jakub Czarnota. W trakcie Parafiady odbyły się rozgrywki piłki nożnej, w której udział wzięły trzy drużyny – Czarnych Kraczkowa, ministrantów i „tatusiów”. Nie zabrakło też stoisk gastronomicznych.

BB

Fot. Bernadeta Bróż

 

 

Post Author: Adam Kunysz