Za nami Dzień Gminy Łańcut

   Konkursy, występy artystyczne, mnóstwo atrakcji dla dzieci, turnieje sportowe, fajerwerki i dyskoteka – tak było na Dniu Gminy Łańcut, który w kalendarz wydarzeń organizatorów został wpisany po 12 latach przerwy.

Reklama

   Impreza odbyła się w sobotę 29 czerwca na stadionie sportowym w Albigowej. Jej organizatorami byli: Gmina Łańcut razem z Centrum Kultury Gminy Łańcut oraz Stowarzyszenie Seniorów Gminy Łańcut „Aktywny Senior”.

   Na początku mieszkańcy gminy i okolic mogli obejrzeć występy artystyczne zespołów działających przy Centrum Kultury Gminy Łańcut. Na scenie zaprezentowali się: zespół „Consolazione” z Głuchowa, duet Maja Chrzan i Kacper Szczepański, Zespół Tańca Nowoczesnego „Contrast”, Zespół Tańca Ludowego „Poleczka”, zespół „Pyza”, kapela podwórkowa „Wysoczanie”, zespół „Trio” z Rogóżna, zespół wokalny „Zielony Maj” oraz orkiestra z Kraczkowej.

   Po części artystycznej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Zamelduj się w gminie Łańcut i wygraj nagrody”. Nagrody główne, czyli rower i dwa tablety trafiły do trzech losowo wybranych osób.

   Podczas imprezy mnóstwo atrakcji mieli najmłodsi. Mogli pobawić się m.in. na dmuchanych zamkach, a także wziąć udział w zabawach sportowych.

   Swoje stoiska mieli: policjanci, którzy wzięli ze sobą czworonożnego przyjaciela – owczarka niemieckiego, przedstawiciele Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, którzy informowali o programie 500+, a także członkowie Lotniczego Stowarzyszenia Ziemi Łańcuckiej w Rogóżnie, którzy przywieźli paralotnie.

   Mieszkańcy mogli obejrzeć też wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej z Albigowej.

   Nie zabrakło stoisk gastronomicznych i stoiska z kosmetykami Mary Kay.

   W trakcie wydarzenia wolontariusze zbierali datki na leczenie dwóch chłopców z Albigowej cierpiących na Mózgowe Porażenie Dziecięce.

   W ramach Dnia Gminy Łańcut odbyły się także turnieje sportowe o Puchar Wójta Gminy Łańcut. W turnieju piłki nożnej wystartowało 9 drużyn. Najlepsza okazała się Sawa Sonina. Miejsce drugie zajęła Arka Albigowa, trzecie Dąb Kosina, czwarte natomiast Orzeł Wysoka. W turnieju siatkówki plażowej zwyciężyli  Hubert Trojnar i Przemysław Tajchman.

   Wieczorem zaśpiewała Luiza Ganczarska – łańcucianka, nie tylko wokalistka, ale także autorka tekstów, kompozytorka, producentka muzyki. Jest absolwentką kierunku Produkcja i Realizacja Muzyki na łódzkiej uczelni oraz Akademii Menedżerów Muzycznych w Warszawie i półfinalistką programu „Must be the music”. Występuje razem z Jakubem Czachem (klawisze), Pawłem Jarosińskim (gitara basowa), Jakubem Kisałą (gitara elektryczna) oraz Przemysławem Rzeszutkiem (perkusja, sample).

   Gwiazdą wieczoru był zespół Ambitus, który przyjechał z województwa mazowieckiego. Panowie w składzie: Radosław Świderski (gitara akustyczna), Krzysztof Chromiński (fortepian), Marek Matwiejczyk (bas), Piotr Sidorowicz (perkusja), zagrali i zaśpiewali najpiękniejsze utwory Seweryna Krajewskiego, sięgając od czasów największej świetności Czerwonych Gitar, poprzez twórczość solową kompozytora, w tym utwory znane z filmów oraz napisane przez niego dla innych artystów.

   Dzień Gminy Łańcut zakończył pokaz sztucznych ogni i dyskoteka.

Tekst: Bernadeta Bróż

Zdjęcia: Katarzyna Wilk i Bernadeta Bróż

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz