Weekendowe spotkania z Policją

   W minioną sobotę łańcuccy policjanci wzięli udział w Dniu Gminy Łańcut, w niedzielę natomiast spotkali się z mieszkańcami Białobrzeg w ramach pikniku rodzinnego. Oba spotkania były dobrą okazją do rozmów na temat bezpiecznych wakacji w ramach akcji MSWiA pn.: “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Reklama

   W sobotę na stadionie w Albigowej odbyła się impreza zorganizowana przez Centrum Kultury Gminy Łańcut. Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów dużym zainteresowaniem cieszyło się policyjne stoisko. Uczestnicy festynu mogli przyjrzeć się z bliska policyjnemu umundurowaniu i wyposażeniu oraz usiąść w policyjnym radiowozie. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się również czteronożny funkcjonariusz – policyjny pies tropiący. Jednocześnie w ramach ogólnopolskiej akcji prowadzonej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, policjanci rozmawiali z uczestnikami na tematy związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą. 

   Nie było to jedyne spotkanie, w którym w ten weekend wzięli udział łańcuccy policjanci. W niedzielę odbył się Piknik Rodziny, który po raz kolejny zorganizowały grupy i wspólnoty parafialne przy parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Białobrzegach. Na zaproszenie organizatorów oficer prasowy łańcuckiej komendy przeprowadził prelekcję na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Obecnym na pikniku dzieciom i młodzieży przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz w czasie podróży. Na koniec zaapelował do rowerzystów i pieszych o rozwagę i widoczność na drodze. Dla najmłodszych policjanci przygotowali również słodki upominek. Starsi natomiast otrzymywali ulotki i materiały prewencyjno-informacyjne dotyczące zasad bezpiecznej kąpieli.

info i zdj. KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz