Z pieśnią na ustach wyruszyli na Jasną Górę

   W miniony czwartek, 4 lipca wyruszyła 39. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. Dzisiaj zaś po porannej mszy świętej, której przewodniczył ks. arcybiskup Józef Michalik, na wędrówkę do Matki Bożej Częstochowskiej udało się 132 pątników z Parafii św. Stanisława-Biskupa w Łańcucie.

Reklama

   Wśród pielgrzymów z łańcuckiej  Grupy św. Urszuli są tacy, którzy od kilku lat uczestniczą w pielgrzymkach, są też tacy, którzy idą do Częstochowy po raz pierwszy. Wszyscy niosą ze sobą różne prośby i intencje. Wraz z nimi pielgrzymuje 5 księży, 2 siostry zakonne i kleryk. Pielgrzymce przewodniczy ks. Wiktor Florek, wikary łańcuckiej  Parafii Farnej św. Stanisława.

   Przed pątnikami droga jeszcze daleka. Będą jednak szli nie bacząc na pogodę, by 15. lipca dotrzeć do Częstochowy. Żegnani przez ks. arcybiskupa Józefa Michalika i ks.  proboszcza Tadeusza Kocóra, rodziny, przyjaciół i znajomych, a także wielu mieszkańców miasta i okolicznych parafii, z pieśnią na ustach wyruszyli na pątniczy szlak.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz