Ruszają prace nad projektem sali gimnastycznej w Rogóżnie

   Dzisiaj w Urzędzie Gminy Łańcut wójt Jakub Czarnota podpisał umowę na wykonanie projektu nowej sali gimnastycznej w Rogóżnie. Przy podpisaniu obecny był również radny Tomasz Harpula. Wykonawca Piotr Frosztęga z Krakowa podczas wizyty w Rogóżnie przedstawił wstępną koncepcję projektu. Zadanie ma być zrealizowane  do końca listopada br., a jego koszt to prawie 54 tys. zł.

Reklama

   – Przy szkole mamy już stadion, boisko wielofunkcyjne, siłownię plenerową i plac zabaw. Brakuje nam tylko sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia. Po jej wybudowaniu będziemy mieć przy szkole piękne zaplecze sportowo-rekreacyjne – cieszy się dyrektor Zespołu Szkół Barbara Wiśniewska

   Nowa sala gimnastyczna o wymiarach ok. 40×18 m zostanie połączona z budynkiem Zespołu Szkół. Budowa obiektu wraz z zapleczem sanitarnym i technologicznym oraz wykonanie wszystkich niezbędnych instalacji rozpocznie się niezwłocznie po zabezpieczeniu środków w budżecie gminy.

   – Koncepcja sali nieco odbiega od pierwotnych założeń. Obiekt będzie większy niż przewidywały to plany z 2018 r. By móc zrealizować inwestycje, konieczne było nabycie gruntów od prywatnych właścicieli – mówi wójt Jakub Czarnota. Wójt podkreśla też, że hala będzie zaprojektowana i wybudowana w taki sposób, by mogła pełnić funkcję zaplecza dla piłkarzy „Szarotki” Rogóżno, a także by mogli korzystać z niej wszyscy mieszkańcy Rogóżna.

   Prace projektowe przewidują zagospodarowanie dotychczasowej małej sali, w której jeszcze odbywają się zajęcia wychowania fizycznego. W przyszłości będzie się tam mieścić świetlica oraz jedna z pracowni.

UG Łańcut

Post Author: Adam Kunysz