„Cztery pory roku”

   Tak zatytułowana została wystawa malarstwa, którą od wczoraj można obejrzeć w galerii Miejskiego Domu Kultury. Kilkadziesiąt prac to dorobek ostatnich kilku miesięcy członków grupy malarskiej Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

   Na wernisaż wystawy przybyło bardzo wiele osób, rodziny autorów prezentowanych prac, przyjaciel  i znajomi. Obecni byli: burmistrz miasta Rafał Kumek,  przewodniczący Rady Miasta, kierownik artystyczny MDK Adam Opałka, kanclerz UTW Zofia Skoczylak. Wszyscy zgodnie podkreślali wysoki poziom wystawianych obrazów. Złożyli artystom gratulacje, życząc im dalszych sukcesów w spełnianiu swoich twórczych fascynacji.

   Grupa malarska działająca przy łańcuckim UTW  od 2009 roku skupia aktualnie 21 osób. Spotykają się co tydzień w Filii MDK na Podzwierzyńcu, gdzie mają możliwość  doskonalić swoje umiejętności pod okiem artysty-plastyka – Niny Zielińskiej-Krudysz, absolwentki Liceum Plastycznego i Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Grupą kieruje Regina Trojnar.

   Tematyka obrazów prezentowanych na wystawie jest różnorodna: są tam pejzaże wiosenne, letnie i zimowe, portrety, scenki rodzajowe, kwiaty, zwierzęta domowe. Wiele z nich powstało podczas plenerów w których członkowie grupy kilka razy brali udział.

   Wczorajszy wernisaż uprzyjemnił uczestnikom Czesław Koszałka – również członek grupy malarskiej. Zaprezentował dowcipne fraszki własnego autorstwa. Akompaniując sobie na gitarze zaśpiewał także kilka nastrojowych ballad.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz  

 

Post Author: Adam Kunysz