Bezpieczne wakacje z policją

   Podczas tegorocznych wakacji łańcuccy policjanci przeprowadzili dwa spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach realizowanych programów profilaktycznych „Bezpieczne wakacje 2019” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Reklama

   W ramach programu policyjny radiowóz  odwiedził dzieci w Niepublicznym Przedszkolu i Żłobku „Encepence” w Łańcucie. Podczas spotkania dzieci obejrzały służbowe wyposażenie policjanta, zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, kontaktu z obcymi osobami, a także jak bronić się przed agresywnym psem. Uczestnicząca w spotkaniu policjantka  opowiedziała także, w jaki sposób bezpiecznie zachować się nad wodą. Na koniec dzieci mogły obejrzeć radiowóz policyjny, usiąść w nim i zrobić sobie zdjęcia.

   Komendę Powiatową łańcuckiej policji odwiedzili uczestnicy i opiekunowie półkolonii odbywającej się na terenie miejscowego MOSiR-u. Goście mieli możliwość przyjrzenia się z bliska pracy policjantów, przymierzenia policyjnego umundurowania oraz zwiedzenia łańcuckiej jednostki. Dzieci obejrzały film „Policja dziś”,w którym przedstawiona została praca policjanta w różnych wydziałach. Zaglądnęły na dyżurkę, zwiedziły salę konferencyjną, niebieski pokój, parking komendy, gdzie znajdują się kojce dla psów służbowych i pojazdy policyjne. Z zaciekawieniem wysłuchały również rad dotyczących bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku nad wodą. Policjanci odpowiedzieli na wiele pytań zadanych przez dzieci. Dzieci mogły obejrzeć i przymierzyć elementy policyjnego munduru i zrobić sobie zdjęcia.

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz