Wakacyjne remonty w szkołach

   W szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Łańcucki trwają większe lub mniejsze prace remontowe. Gdy uczniowie wypoczywają i cieszą się wolnym czasem od nauki, wówczas prowadzone są intensywne działania remontowe, których celem jest poprawa bazy oświatowej. W 2019 r. Zarząd Powiatu Łańcuckiego przeznaczył znaczne środki finansowe na remonty w trzech największych powiatowych szkołach.
     W budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie przy ul. Mickiewicza 3 prowadzone są największe prace remontowe. Nad całą ,,starą” częścią szkoły modernizowana jest 90-letnia więźba dachowa oraz wymieniana uszkodzona i skorodowana blacha. Równocześnie na budynku Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie prowadzone są też prace na wysokościach, których celem jest oprócz remontu dachu adaptacja poddasza na pomieszczenia użytkowe dla I LO i Poradni.
     W Zespole Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie przy ul. Grunwaldzkiej 11 prowadzony jest remont pokoju nauczycielskiego, pomieszczeń biblioteki i czytelni. W ramach remontu wykonywana jest renowacja i wymiana parkietu, modernizacja instalacji elektrycznej i sieci komputerowej, malowanie ścian w południowej części szkoły. Po remoncie sale te zostaną wyposażone w nowe meble i regały niezbędne do magazynowania książek w bibliotece.
     W budynku Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie przy ul. Podzwierzyniec 41 została wymieniona stolarka drzwiowa na korytarzu pierwszego piętra. Zaadoptowano także część pomieszczenia czytelni szkolnej na pracownię komputerową.
    Przeprowadzane remonty w szkołach i Poradni mają na celu poprawę stanu technicznego infrastruktury służącej edukacji uczniów i stworzenie lepszego komfortu pracy dla nauczycieli i pracowników oświaty.

Reklama

Kinga Kania 

 

Post Author: Adam Kunysz