OSP Kraczkowa włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

   18 sierpnia br. miała miejsce uroczystość włączenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraczkowej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jest to 14 jednostka na terenie powiatu łańcuckiego i 322 w województwie podkarpackim, która osiągnęła wymagany prawem na tyle wysoki poziom szkolenia strażaków i wyposażenia jednostki w sprzęt przeciwpożarowy, że Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wydał w tej sprawie stosowną decyzję.

Reklama

  Decyzję wręczali st. bryg. Daniel Dryniak zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej oraz Kazimierz Gołojuch poseł na Sejm RP, który tylko w tym roku wystarał się o dofinansowanie do zakupu czterech wozów bojowych dla jednostek OSP z terenu powiatu łańcuckiego.

  Prezes OSP Kraczkowa druh Krzysztof Czapka dumny z osiągnięć swoich strażaków ochotników, podkreślił, że są oni w stanie w ciągu 6 minut zameldować się w remizie, by wyruszyć do akcji bojowej. Szybki sposób ich powiadamiania poprzez telefony komórkowe, to jeden z elementów nowoczesnych rozwiązań stosowanych obecnie przez straż. OSP Kraczkowa ma też jako jedna z pierwszych jednostek w powiecie łańcuckim patrolować swój teren za pomocą drona, co pozwoli jej szybciej zlokalizować zagrożenia i podjąć stosowne działania. Dotychczas OSP Kraczkowa w ciągu roku brała udział w około 50 akcjach. Teraz może być ich więcej.

 W oprawę uroczystości włączyły się straż paradna OSP oraz orkiestra dęta.

Tekst i zdjęcia: ROBERT  KOCHMAN

 

Post Author: Adam Kunysz