“Podróż w cudowny świat nauki”

   …rozpoczęło dzisiaj 630 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Łańcucie. O godz. 9.00 w szkolnej auli zgromadziła się młodzież, nauczyciele i pracownicy szkoły. W uroczystości  rozpoczęcia nowego roku szkolnego wzięli także udział – wiceburmistrz miasta Michał Mglej i przewodniczący Rady Rodziców Wacław Wróbel.

Reklama

   Zebranych powitała dyrektor Lucyna Kowalska, która u progu nowego roku szkolnego życzyła młodzieży dużo zapału do nauki, a nauczycielom i wychowawcom satysfakcji z wykonywanej pracy. Odczytany został okolicznościowy list, który do dyrektorów, nauczycieli, pracowników oświaty, uczniów i ich rodziców skierował burmistrz miasta Rafał Kumek.

   „Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 chciałbym życzyć wszystkim uczniom, aby szkoła była dla Was przestrzenią do odkrywania i rozwijania talentów, ale również miejscem gdzie będziecie się dobrze czuli otoczeni przyjaciółmi i zrozumieniem nauczycieli” – napisał m. in. burmistrz.

   Warto dodać, że podczas wakacji  w szkole odświeżone zostały sale lekcyjne, a w średniej sali gimnastycznej wymieniona została m. in. podłoga. Wraz z nowym rokiem szkolnym w dwóch klasach powstaną oddziały sportowe – piłki nożnej i siatkówki.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz