Wernisaż wystawy Jolanty Dąbrowskiej Iskra

    Wczoraj, 6 bm. w Galerii Miejskiego Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Dąbrowskiej Iskra. Przybyłych gości powitał kierownik artystyczny tej placówki Adam Opałka. Oficjalnego otwarcia wystawy dokonał wiceburmistrz miasta Michał Mglej.

Reklama

   Autorka kilkudziesięciu prezentowanych prac jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w  Sędziszowie Małopolskim. Studiowała na ASP w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Artystka sięga głównie po tematykę przyrodniczą, a w jej obrazach widać wyraźnie fascynację impresjonistami.

   Dotychczas prezentowała swoje prace w Tarnobrzegu i okolicznych miejscowościach, jak również na terenie całego kraju. Uczestniczyła w licznych plenerach malarskich. Malarstwo i tkactwo to dziedziny sztuki, które stanowiły jednocześnie drogę zawodową autorki i pielęgnowane hobby.

   Od kilku lat przebywa na emeryturze co sprzyja swobodzie i niezależności bez których trudno o realizację twórczej pasji. Ekspozycja obejmuje prace powstałe w ostatnich miesiącach. Wystawa w galerii MDK będzie czynna do 2 października br. Warto ją obejrzeć.

(k)

Fot. Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz