Francuski wieczór w Muzeum-Zamku

   W piątek 27 września 2019 r. o godz. 18.00 w Sali Balowej Muzeum-Zamku w Łańcucie z recitalem pt. “FRANCUSKA chanson française” wystąpi Justyna Bacz. Koncert odbędzie się w ramach kolejnej odsłony Europejskich Wieczorów Literacko-Muzycznych. Jest to seria kameralnych spotkań z poezją, literaturą i muzyką europejskich państw.

Reklama

   Recital Justyny Bacz to nieprzemijające utwory zaliczane do klasyki piosenki francuskiej, pochodzące z repertuaru m. in.: Edith Piaf, Juliette Gréco, Dalidy, Jacques’a Brela, Georges’a Brassensa, Joe Dassina, Patricii Kaas, czy ZAZ. W repertuarze artystki znajdą się m.in. słynne „Sous le ciel de Paris”, „Et si tu n’existais pas”, „Si jamais j’oublie” oraz motywy z filmów „Kobieta i mężczyzna” i „Love story”. Te piękne utwory zabrzmią po francusku, a niektóre z nich po polsku, w tłumaczeniach Jeremiego Przybory, Jerzego Menela, a także autorskich przekładach artystki.

   W trakcie francuskiego koncertu wystąpią: Justyna Bacz – vocal, gitara, Mariusz Dubrawski – piano, aranżacje, Karol Podkul – akordeon, Wojciech Ruciński – kontrabas

   Bilety w cenie 1 zł dostępne w kasach od wtorku 24 września.

   Justyna Bacz – piosenkarka i lingwistka, autorka tekstów piosenek, przekładów, a także muzyki. Od lat propaguje piosenkę francuską, za co została odznaczona Kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury Ministerstwa Kultury Republiki Francuskiej. Jest laureatką Nagrody Publiczności na Festiwalu G. Brassensa w Paryżu w 2013 r. oraz licznych festiwali piosenki francuskiej i poetyckiej w Polsce i we Francji. Nagrała 5 płyt CD, przygotowuje kolejną, która ukaże się jesienią 2019 r. Śpiewa po polsku, francusku, włosku, rosyjsku i angielsku.

   Europejskie Wieczory Literacko-Muzyczne są organizowane przez Muzeum-Zamek w Łańcucie jako wynik projektu: Ochrona i udostępnianie dziedzictwa kulturowego Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo- konserwatorskie i cyfryzację zasobów Muzeum-Zamku w Łańcucie (OR-KA II). W ramach zaplanowanych działań przenikają się aspekty kulturalne wraz edukacyjnymi i artystycznymi. Jest to kompleksowa odpowiedź na potrzeby mieszkańców regionu.

Info:Muzeum-Zamek

 

Post Author: Adam Kunysz