II OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ZUMBY VIVA LA FIESTA 2019

   21-22 września w Łańcucie odbył się już II Ogólnopolski Festiwal Zumby Viva La Fiesta. Organizatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia był MDK w Łańcucie pod przewodnictwem kierownika artystycznego  Adama Opałki oraz  instruktorki  Zumby – koordynatorki festiwalu Anity Szubart. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Łańcuta pan Rafał Kumek.

Reklama

  W ramach festiwalu zorganizowane zostały warsztaty  bachata& lady-style z Regla Maria Hernandez Penalver, masterclassa z Sebastian ScoobyNabielec, a głównym punktem festiwalu  był  Maraton Zumby z zaproszonymi gośćmi. Specjalnie na to wydarzenie do Łańcuta przyjechała  –  Regla Maria Hernandez Penalver  z Katowic – kobieta o niesamowitym temperamencie, żywioł nad żywiołami, rodowita Kubanka, królowa  bachaty, salsy i reggae tonu.

    Warsztaty z Reglą zaowocowały wspaniałymi choreografiami z udziałem naszych kursantów, które można podziwiać w mediach społecznościowych na funpage Regli. Drugi dzień festiwalu rozpoczął godzinny Masterclass z Sebastian ScoobyNabielec z Krakowa, który swoją energią  rozgrzał halę MOSIR i podbił serca zumbowiczów. To nasz kolejny gość specjalny na Ogólnopolskim Festiwalu Zumby VIVA LA FIESTA -tancerz, trener tańca sportowego, licencjonowany instruktor ZUMBA FITNESS, ZUMBA TONING, AQUA ZUMBA, ZUMBA GOLD oraz pedagog tańca .Gorące rytmy, energetyzująca muzyka, pozytywna energia i emocjonalna euforia, tak w skrócie można opisać wczorajszy Masterclass z Sebastianem.

   Głównym punktem  Festiwalu był Maraton Zumby w Łańcuckiej Hali MOSiR, w którym wzięło udział ponad 120 osób. W gorące, szalone rytmy Zumby wprowadzili nas zaproszeni  instruktorzy  z całej Polski:  Regla Maria Hernandez Madej – Katowice,  Edyta Szostecka – Jarosław,  Katarzyna Szmuc – Kraczkowa, Małgorzat a Ostrowska  – Rzeszów, Anita Szubart – Łańcut, Sebastian ScoobyNabielec – Kraków, Arkadiusz Błyskal  – Rzeszów. VIVA LA FIESTA z hiszpańskiego oznacza – NIECH ŻYJE ZABAWA – taniec radość energia – krótka definicja ZUMBY  zawarta w trzech słowach i tą energię dało się odczuć na maratonie Zumby.

Anita Szubart

Fot.A.Kunysz

Post Author: Adam Kunysz