„Handzlowskie kijki”

  W najbliższą niedzielę, 13 października br.w Handzlówce odbędą się ogólnopolskie zawody nordic walking i bieg przełajowy.

Reklama

   – Głównym celem zawodów jest zachęcenie jak największej liczby osób do aktywności fizycznej oraz promowanie sportowego stylu życia w rodzinach – mówi Marcin Kisała, instruktor nordic walking i organizator zawodów.

   Zawody rozpoczną się na stadionie sportowym w Handzlówce. Pierwszy start zaplanowany jest na godzinę 12.00. Zawodnicy mogą wybrać, na jakim dystansie będą rywalizować – 5 lub 10 kilometrów. Rozegrany zostanie również bieg przełajowy na dystansie 10 km. Wszystkie wyścigi rozgrywają się w podziale na płeć i wiek, a poszczególne kategorie będą niezależnie nagradzane. Trasa zawodów ma formę pętli 2,5 km po miękkim terenie.

  Rejestracja zawodników na miejscu wydarzenia rozpocznie się od godz. 10.00 i potrwa do 11.30.

   Głównym organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury Gminy Łańcut.

   Na terenie gminy Łańcut nordic walking rozwija się bardzo dynamicznie, dzięki współpracy z mistrzem świata Łukaszem Witczukiem.

  – Osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z nordic walking od podstaw lub doszlifować swoją technikę, zapraszamy na bezpłatne zajęcia w Handzlówce. Odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godzinie 17.30 w tym samym miejscu, co niedzielne zawody. Uczestnicy będą mogli liczyć na cenne rady specjalistów, którzy zadbają o naukę poprawnej techniki chodzenia z kijami – zaznacza Marcin Kisała.

CKGŁ Łańcut

 

 

Post Author: Adam Kunysz